W trakcie sekularyzacji został skasowany także klasztor Agnetenberg. W maju 1812 r. bł. Anna Katarzyna musiała go opuścić. Jako gospodynię przyjął ją ks. Lambert, uchodźca z Francji. Gorliwie starała się o to małe gospodarstwo domowe. Nie trwało to jednak długo. Zachorowała i stawała się coraz słabsza. Po raz ostatni poszła do kościoła w dniu Wszystkich Świętych w r. 1812. Od Bożego Narodzenia zachorowała na nogi, a od Zapustów 1813 r. przestała chodzić. Odtąd przykuta była do łóżka i pozostawała w nim aż do śmierci.
Dzięki jednak swym wizjom i stygmatom wzbudziła powszechne zainteresowanie. Dlatego przychodzili do niej nie tylko biedacy z miasta, ale także wiele osobistości. Najzacniejsi z niemieckich katolików znajdowali do niej drogę i wszyscy odchodzili wzmocnieni i pocieszeni.
Módlmy się: Boże, Ty prowadzisz swoje sługi często trudnymi drogami. Błogosławiona Anna Katarzyna musiała znowu opuścić ciszę klasztorną i powrócić do świata. Doświadczyłeś ją licznymi chorobami, ale wybrałeś to, co małe i niepozorne, aby mądrych i wielkich pouczyć i pocieszyć. Uwielbiam Twoją Opatrzność i proszę pokornie, błogosław wszystkim chorym. Spraw, by cierpliwie znosili swoje cierpienia, a przez swoją ofiarność upraszali błogosławieństwo dla swojego otoczenia i Kościoła Świętego.
Za przyczyną błogosławionej Anny Katarzyny pobłogosław mnie; daj mi siłę do pokornego poddania się zrządzeniom Twojej Opatrzności. Daj, bym cicho i skromnie wypełniał swoje obowiązki i nie dążył do zaszczytów i uznania u ludzi.
Błogosławiona Anno Katarzyno - uproś mi siłę, bym nie ugiął się przed żadnymi przeciwnościami. W moich licznych potrzebach dopomóż mi, szczególnie jednak w obecnej... Błogosławiona Anno Katarzyno - módl się za mną!
Wszechmogący, dobry Boże, wysłuchaj moją modlitwę dla zasług Syna Twego, Jezusa Chrystusa. Wejrzyj łaskawie na wstawiennictwo błogosławionej Anny Katarzyny i wsław ją przez spełnienie mej prośby! Twoja święta wola nich będzie uwielbiona!
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.
za: Nowenna za przyczyną bł. Anny Katarzyny Emmerick, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz